Ak si želáte čítať blog o FMK, stlačte... čokoľvek

Autor: Miloslav Kučera | 13.4.2013 o 17:09 | (upravené 13.4.2013 o 22:27) Karma článku: 8,86 | Prečítané:  1162x

Dostali sme vám v škole takú „úložku“. Počkať... vy už o tom nebodaj čosi viete? Ako je to možné? Jáj, chápem – je prakticky nemožné obísť cca 50 monotematických blogov v rozpätí (zastreľte ma, ale neviem presný dátum zadania) niekoľkých týždňov, ktoré sa plus mínus všetky objavili práve tu. Najmä, ak sú všetky o vzdelávacom zariadení UCM (resp. FMK). Všímate si, ako lišiacky používam termín „vzdelávacie zariadenie“ tak, aby ste nemohli namietať? Aj keby ste UCMku považovali za materskú škôlku, stále je to v medziach vymedzenia. Medzerník, nový odstavec.

Začnime hneď z kraja pár faktami o celom tomto blog šialenstve (although you may heard it before).

1.    blogposty sú honorované bodmi

2.    tie predstavujú bonus pri skúške, niečo ako turbo pre Crash Bandicoota

3.    spolu s bodmi za iné zadania v rámci predmetu vám dokážu zabezpečiť takú ultracool vec ako absolvovanie predmetu

4.    mám na mysli absolvovanie bez nutnosti robiť písomnú skúšku

5.    super, nie?

6.    blogposty mali byť uverejnené výlučne na blog.sme.sk., inde asi mali plno alebo nejakú klauzulu, čo bránila podobným výstrelkom

7.    rovnako mali byť monotematicky orientované - inak povedané s tagom FMK (resp. UCM)

8.    ku cti preceptorom treba dodať, že neexistovala požiadavka na glorifikáciu školy (fakulty)

9.    cítite tú voľnosť? tú pestrosť obsahu, ktorá sa ponúka?

10. na druhej strane, kto by tri mesiace pred štátnicami liezol na strom s pílkou?

 

Skutočne dlho som rozmýšľal, či mi to celé stojí za tých pár bodov. Ale hej. Mám, povedzme, (aj) iné starosti, než sa učiť a tak čiastočne vítam túto možnosť absolvovania predmetu.

Jediné čomu celkom nerozumiem na tomto celom je spôsob, akým sa na škole uvažuje. Každý súdny človek musí predsa pri hlbšom zamyslení prísť na to, že promo takýchto rozmerov nedopadne dobre - pôsobí prinajlepšom kŕčovito a neprirodzene. Alebo ako hovorí starý vtip o bratoch Rusoch pod pražským orlojom: v 45tom „Tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou."

Ukrojili nám príliš veľké sústo a my sa ním teraz dávime (fakt som neveril, že niekedy reálne napíšem toto slovo, heh). Po predošlých PR eskapádach sa však snáď už tak veľmi nezakuckáme. Pomaly z toho bude aj zvyk. Možno.

Za naozaj smutné však považujem to, že v konečnom dôsledku si to odserú odnesú študenti. Sú to práve moji spolužiaci, ktorým sa pod blogmi kopí často nelichotivá a nekonštruktívna kritika. A niektorí ju bohužiaľ berú vážne. Som jediný, kto čakal oficiálne vyjadrenie školy?

Život je celkom zložitá záležitosť, načo si ho komplikovať ešte viac. My teda tie blogy napíšeme. Vy si tie blogy prečítate. Alebo aspoň otvoríte a po riadku dvoch zhejtujete pod čiernu zem. My dostaneme body (niektorí aj „absolvoval" do indexu), vy dostanete chuť vziať kanistre s benzínom a skočiť do TT otestovať protipožiarny náter našej alma matere. A celkom zložitá záležitosť pôjde bez komplikácií ďalej.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?